Kocia edukacja

Zanim na poważnie ruszyłam z własną firmą, zaangażowałam się charytatywnie w pomoc Fundacji Miasto Kotów z Piotrkowa Trybunalskiego. Fundacja zajmuje się opieką nad kotami. Prowadzi domy tymczasowe i szuka zwierzętom domów stałych. W wyniku naszej współpracy powstały cztery teksty – podręczny zestaw porad dla osób, które noszą się z zamiarem adoptowania kota.

Nie pamiętam, skąd dowiedziałam się o Mieście Kotów. Czy najpierw trafiłam na facebookowy profil fundacji? A może najpierw zaczęłam czytać blog Na drapaku, prowadzony przez prezes zarządu, Dagmarę Roszkowską? Nieważne. Zaczęłam śledzić ich działania. Spodobał mi się sposób, w jaki prowadzą swój fanpage. Z przyjemnością patrzyłam na dobrej jakości zdjęcia i czytałam porządnie napisane posty.

Któregoś dnia, przeglądając swój feed, zauważyłam, że Miasto Kotów szuka wolontariuszy, skłonnych poświęcić trochę czasu na działania na rzecz fundacji w sieci.

Z korespondencji z Dagmarą wynikło, że przydałoby się kilka tekstów na stronę internetową. Zaproponowałam więc, że wspomogę fundację swoim piórem, a raczej klawiaturą. Miałam sama zaproponować tematykę. Doszłam do wniosku, że dobrze byłoby, gdyby powstało coś na kształt poradnika dla osób, które nigdy nie miały kota, a zdecydowały się na adopcję.

Tak powstał Mój pierwszy kot. Poradnik dla świeżo zakoconych. Na razie zawiera cztery odcinki: o przygotowaniach do przyjęcia kota pod swój dach, o korzyściach z adopcji w dwupaku oraz o żywieniu. Teksty zilustrowane są pięknymi zdjęciami autorstwa fundacyjnych fotografów.

 

Jeśli wśród moich Czytelników są osoby, które planują stać się, jak ja to nazywam, „podwładnymi” jakiegoś kota i brakuje im doświadczenia, polecam lekturę poradnika. Mam nadzieje, że w obecnym ferworze pracy znajdę czas, by tworzyć kolejne odcinki. Chciałabym, by docelowo był to zestaw tekstów, w którym świeżo upieczeni kociarze znajdą odpowiedzi na większość nurtujących ich pytań.